+ 420737 777 157

Otázky a odpovědi

  

Je možná instalace na počkání?

Ano, doba instalace fólií na skla se pohybuje v rozmezí 1-4 hodin podle náročnosti práce na konkrétním modelu vozu. Běžný vůz, jako je např. Škoda Octavia, Fabia, VW Polo, Passat je hotov a připraven k odjezdu za 2-3 hodiny.


  

Jak je odolná autofólie proti poškození?

Naše dodávané autofólie Llumar mají z vnitní strany velice odolnou patentovanou tvrzenou vrstvu "SR", která chrání fólii proti poškrábání a poškození.Fólii tedy nijak nepoškodí běžné používání oken automobilu, jejich stahování, ani čištění běžnými prostředky.


  

Jaký je rozdíl mezi tónováním pokovením a autofólií?

Tónování pokovením se provádí v peci ve specielním prostředí se na sklo nanáší tenká vrstva kovu, je tedy třeba všechny skla demontovat.Pokovená skla nesmějí přijít do stiku s kyselinou, už jen pot na rukou poškozuje pokovenou vrstvu a zanechává nepěkné fleky na sklech. Vnitřní vrstva je reflexní, v noci je tedy z vozu stížený výhled. Při instalaci autofólií nemusíme demontovat z vozu všechny skla, vnitřní vrstva je jednak tvrzená proti poškození a není reflexní, neodrážejí se v ní tedy např.přístroje palubní desky a podobně.Na fólii negativně nepůsobí žádné kyselé prostředí ani čištiče. V případě poškození lze fólii snadno vyměnit.


  

Jak ošetřovat skla s instalovanou autofólií:

1-2dny po aplikaci fólií na skla vozu můžete skla s nalepenou fólií čistit jakýmkoliv z běžných mycích prostředků.V případě zbytků lepidla(např.po nálepce) lze použít i benzinový čistič, fólií nijak nepoškodí, není třeba se obávat. Vyvarujte se používání drátěnek škrabek a podobně.


  

Jsou protisluneční fólie schválené:

Ano. Autofólie Llumar mají atest Ministerstva dopravy a spojů České republiky. Na skla vozidla od B sloupků směrem dozadu včetně zadního skla je možné instalovat i fólie s nejmenší propustností světla(do vozu není vidět). Na sklech předních dveří je možné oficiálně provést pouze takovou úpravu, aby propustnost světla nebyla menší než 70%. Ke každému vozu je naší firmou vystaveno osvědčení o provedené úpravě skel a skla jsou označena štítkem s atestem. To je veškerá administrativa, do technického průkazu vozidla se nic nezapisuje.


  

Jak je možné, že jsem viděl na některých autech fólie s bublinami a pod.?

Pravděpodobně se jednalo o nekvalitní fólii, většinou čínských výrobců, která se prodává v malých baleních po shopech s autodoplňky. Nebo se také může jednat o nekvalitní instalaci, k instalaci autofólie na vypouklá skla je třeba odborných znalostí a jisté dávky vzručnosti, aby fólie byla nainstalována rovnoměrně a bez skřípanců.


  

Nepoškodí autofólie vyhřívání skla?

Autofólie nijak nepoškozuje ani neovlivňuje funkci vyhřívání zadních skel vozu.